Саюк Валентина Іванівна

кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. професора

Народилася в Житомирській області, закінчила Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка та здобула кваліфікацію географа, географа-краєзнавця, методиста туристсько-екскурсійної справи, викладача. Працювала вчителем географії ЗОШ № 115 м. Києва; методистом, старшим викладачем, доцентом кафедри менеджменту освіти, економіки та маркетингу Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти; деканом і заступником директора Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України. З 2015 р. – професор кафедри педагогічної творчості Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Розвиток професійної компетентності вчителів географії у системі післядипломної педагогічної освіти» та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. У 2011 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри менеджменту освіти, економіки та маркетингу.

Нагороджена грамотами, подяками, дипломами НАПН України; подяками ДВНЗ “Університет менеджменту освіти”.

Саюк В.І. виконує обов’язки відповідального за науково-дослідну роботу викладачів кафедри, брала активну участь в організації конференції до 25-річчя кафедри; очолює кафедральну секцію зі спеціальності «Дорадництво», взяла активну участь у розробленні університетського стандарту, навчальних планів, профілів підготовки фахівців-дорадників, здійснила укладання авторських програм профільних дисциплін, практик та їх методичного забезпечення, керує курсовими та магістерськими роботами студентів.

Опублікувала понад 60 науково-методичних праць, серед яких – навчальні посібники, підручники, словники, авторські навчальні програми, методичні розробки, статті, тези, доповіді тощо.

Викладає профільні дисципліни «Основи педагогічного консультування», «Теорія і практика методичної роботи та педагогічного дорадництва», «Методологія та методи науково-педагогічних досліджень», «Менеджмент в освіті», «Формування іміджу навчального закладу» для магістрантів спеціальності «Дорадництво»; загальноуніверситетський курс з педагогічної творчості на факультетах філософської освіти і науки, корекційної педагогіки та психології.

• професійна компетентність педагогічних працівників;
  • теорія та практика педагогічного консультування;
  • менеджмент в освіті;
  • іміджеологія.