Сова Маргарита Олександрівна

доктор педагогічних наук, професор

Народилась у м.Донецьку, закінчила Ждановське державне музичне училище та здобула кваліфікацію викладача по класу фортепіано і концертмейстера; Донецький державний музично-педагогічний інститут за спеціальністю «Музикознавство» та здобула кваліфікацію музикознавця, викладача. Працювала у Мелітопольському держаному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, Національному університеті біоресурсів і природокористування України, Національному університеті податкової служби України. Очолює кафедру практичної психології Інституту кримінально-виконавчої служби Національної академії внутрішніх справ України. З лютого 2017 р. – професор кафедри педагогічної творчості Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за сумісництвом.

У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування духовності майбутнього вчителя в умовах вищої музично-педагогічної освіти» та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – теорія та історія педагогіки. У 2005 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Інтеграція художнього-культурологічних знань у системі професійної підготовки майбутнього вчителя» та здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти. Нагороджена пам’ятним нагрудним знаком «15 років Державній кримінально-виконавчій службі України».

Сова М.О. брала участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, круглих столів, методичних семінарів з проблем удосконалення навчально-виховного процесу, впровадження новітніх технологій у практику вищої школи, створенні психологічної клініки для надання психологічної допомоги персоналу установ державної кримінально-виконавчої служби, учасникам АТО і воїнам-інтернаціоналістам.

Опублікувала близько 100 наукових праць, серед яких монографії, навчально-методичні посібники (у тому числі «Практикум з педагогічної майстерності»), наукові статті у фахових і міжнародних виданнях, матеріали доповідей на наукових конференціях. Викладає нормативну навчальну дисципліну з основ педагогічної творчості та майстерності на факультетах історичної освіти, педагогіки і психології, корекційної педагогіки і психології, філософської освіти та науки, вечірньому факультеті.

• розвиток інноваційної діяльності вищих навчальних закладів; ;
  • психологічна допомога працівникам правоохоронних органів.